Flamur Noka: Qeveri palaçosh! Balili e paralajmëroi vetëdorëzimin kur të vinte dosja nga Greqia!

Flamur Noka: Qeveri palaçosh! Balili e paralajmëroi vetëdorëzimin kur të vinte dosja nga Greqia!

14:00, 15/01/2019

Reagim i ish-Ministrit të Brendshëm Flamur Noka, pas vetëdorëzimit të Klement Balilit:

"Vetëdorëzimi i Balilit tregon që kemi një shtet të kapitulluar përballë krimit. Vetë Balili ka mbi një vit që paralajmëroi vetëdorëzim ditën që do të vinte dosja nga drejtësia greke. Që nga ajo ditë ka livadhisur për qejf nëpër Shqipëri dhe për Policinë dhe qeverinë e mashtruesit, as inuk i hynte e as i ka hyrë gjemb në këmbë...

Vetëm një kryeministër mashtrues si Rama mund të bëjë veten kaq qesharak e ta paraqesë vetëdorëzimin si arrestim dhe si sukses të Policisë.....Qeveri palaçosh.Duhet rrëzuar me çdo kusht..."
 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

U derzua se ja donte15/01/2019 14:50

Nuk e kuptoj kete qasje qe keni..... Sipas jush Balili u dorezua se skishte cbente ne shtepi????? Eshte mese normale qe u dorezua nga presioni i vazhdueshem dhe sepse ndiehej ne gracke nga autoriteteve shqiptare dhe te huaja..... Kjo nuk i heq asnje merite policise tone ( shqiptare).... Opozita mund te thote cte doje....e verteta eshte qe Balili eshte ne burg sot. Mos na censuroni ju lutem......jeni ju palacot. hera e trete qe shkruaj dhe me censuroni...

Shto koment

Denonco