Berisha jep deklaratën ‘bombë: Agron Xhafaj i dënuar jo vetëm në Itali, por dhe në ...

Berisha jep deklaratën ‘bombë: Agron Xhafaj i dënuar jo vetëm në Itali, por dhe në ...

20:32, 23/05/2018

Ish-kryeministri Sali Berisha, është i ftuar në studion e emisionit “Byro Politike” të Juli Xhokaxhi në televizionin ABC News.

Duke komentuar deklaratat kundër audio-përgjimit dhe vërtetësisë së tij, Berisha tha se Agron Xhafaj, jo vetëm që është i dënuar në Itali për trafik droge, por edhe në Venezuelë me një masë më të madhe.

 “Kemi një ndarje të thellë mes të vërtetave dhe pas të vërtetave.

E vërteta qëndron në faktin se i vëllai i Fatmir Xhafajt, ishte i dënuar me 7 vite e 2 muaj burg.

E vërteta qëndron se ai është i dënuar edhe në Venezuelë, më shumë se në Itali, për trafik ndërkombëtar droge”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment