Çfarë roli ke, po moral ke?! Gazetari i njohur i kronikës pyet Haki Çakon

Çfarë roli ke, po moral ke?! Gazetari i njohur i kronikës pyet Haki Çakon

Nga Flamur Vezaj - 23/11/2017

Po Haki Çako çfare roli ka?
Ish-ministri S.Tahiri dyshohet se ka favorizuar e bashkepunuar me organizata kriminale qe merreshin me trafik droge!
Tre ish-ish/ drejtues policie jane shpalll ne kerkim se dyshohet se merrnin para kundrejt lejimit te kultivimit te lenevde narkotike!
Disa prej ish-zyrtareve te policise si E.H.; E.M.; B.B.; H.Zh.;A.Z.; F.Ll.; E.I.; A.A. si dhe kusheri i ish-ministrit A.Çela jane ne “liste pritje” per urdher arrestet! 
Rreth 700 efektive policie (sipas statistikave zyrtare jane larguar nga policia se bashkepunonin dhe informonin kriminelet)!
Policia e shtetit, nuk ka arritur te zbardh shume vrasje te bujshme dhe as te parandaloj ngjarje te renda kriminale, ku me e rendesishmja eshte kanabizimi i vendit dhe perseri ne krye te policise eshte H.Çako! 
Me cfare morali vazhdon e qendron ne detyre Çako, kur vartesit e tij paskan bere “namin” dhe ai bente sehir e pozonte krah ish-shefit te tij qe me raste bente edhe policin e objekteve! Mire qe pergjegjesi penale ndoshta nuk ka se nuk eshte perzier me parcelat e hashashit por pergjegjesi morale a duhet te mbaj!? Me cfAre morali e vullneti, Çako do te luftoj krimin e organizuar kur ne kohen e tij ai lulzoj si asnjehere me pare ne Shqiperi! Ja pse mendoj se kjo qeveri nuk do kete suksese ne luften kunder krimit te organizuar pasi nuk luftohet krimi me fushata dhe ekspedita e me njerez qe kane deshtuar ????
#me_policine_por_jo_me_drejtuesit#

 

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Genti23/11/2017 15:35

O trimat e rilindjes,,,ju them un per kte gazetarin,ne radh te par e ka Vezaj, ,dhe ky esht njeshi i trafikut te droges,e mbushi shqiperin plot,ky urdheronte drejtoret qe sot jan zhdukur,ca varikarsa jeni,ky e ka fajin sipas jush?ha ha ha,hakiu s ka faj fare?nuk u lodhet me bythlepirje o te mjer.

Toni23/11/2017 10:04

Ik mor idiot sahanlepires i pd gjithe u maloket race e ndyre dolet u shuajtshi sa me shpesh

Ilir23/11/2017 09:57

Gazetari i njohur... une se di kush eshte?!?! Cpune ben ne usa? Si ka vajt aty? I eshte hetuar cdo llogari bankare e tij dhe te afermeve te tij? Me cpara jeton ne usa? Veizaj ti pergjigjet ketyre pyetjeve.

Shto koment