Shitja e minave me celular, zbardhet dëshmia e të rinjve

Shitja e minave me celular, zbardhet dëshmia e të rinjve

16:01, 14/09/2017

Dy të rinjtë që u arrestuan dje në Tiranë, me 3 mina me celular, thanë në polici se eksplozivët ishin montuar në Vlorë, nga ku ishin dërguar më pas në Elbasan.

Detyra e dy adoleshentĂ«ve ishte t’i transportonin eksplozivĂ«t pĂ«r nĂ« TiranĂ«. Kontaktin me prodhuesit e minave e kishte patur 19 vjeçari Eraldo Kataroshi. 24 vjeçari tjetĂ«r i arrestuar, Jurgen Muho tha se nuk dinte gjĂ« çfarĂ« do tĂ« transportonte nĂ« makinĂ«, por kishte marrĂ« porosi nga shoku i tij dhe pa e ditur, kishte udhĂ«tuar drejt Elbasanit pĂ«r tĂ« sjellĂ« “ngarkesĂ«n”.

Makinen, me të cilën bëhej transporti, të rinjtë e kishin marrë me qira për të mos rënë në sy. Burime nga policia thanë për Lapsi.al se dy të rinjtë nuk kanë treguar në polici emrat e porositësve të minave apo prodhuesve të tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment