Qarkullonin në qytet më automjet me muzikë të lartë, procedohen 4 persona

Qarkullonin në qytet më automjet me muzikë të lartë, procedohen 4 persona

15:46, 30/09/2023
A+ Aa A-

Policia e Elbasanit ka nisur procedimin penal në gjendje të lirë për 4 shtetas për akuzën e qetësisë publike.

U proceduan shtetasit E. Q., 20 vjeç, K. H., 23 vjeç dhe A. H., 17 vjeç, të tre banues në Elbasan, për veprën penale “Prishja e qetësisë publike” dhe D. D., 23 vjeç, banues në Elbasan, të cilit gjatë kontrollit fizik iu gjet dhe sekuestrua një sasi lënde e dyshuar narkotike kanabis.

Këta shtetas kanë qarkulluar në qytet, me automjet, me muzikë të lartë, duke krijuar zhurma shqetësuese për banorët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco