Moti i keq, ndërprerje energjie në Maliq, Pogradec dhe Devoll

Moti i keq, ndërprerje energjie në Maliq, Pogradec dhe Devoll

10:11, 25/09/2023
A+ Aa A-

Reshjet e shiut, të shoqëruara edhe me erë kanë shkaktuar shkëputje të energjisë elektrike në disa fshatra në Korçë.

Sipas informacioneve te suguruara nga Syri tv, janë 22 fshatra pa energji elektrike në zonën e Maliqit,12 fshatra në zonën e Pogradecit dhe mbi 6 fshatra në bashkinë e Devollit dhe Kolonjës.

Grupet e punës ndodhen në terren dhe po bëjnë të mundur  riparimin e defekteve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco