EMRAT/ Babë e bir qëllojnë më armë ndaj të riut në Rrëshen

EMRAT/ Babë e bir qëllojnë më armë ndaj të riut në Rrëshen

20:27, 26/03/2023
A+ Aa A-

Një sherr mes të rinjve, për pak sa nuk është kthyer në një tragjedi mbrëmjen e sotme në Rrëshen.

Burime nga policia kanë bërë të ditur, se dy të rinj janë zënë fillimisht me njëri-tjerin. Më pas njëri prej tyre Enrik Bardhi, ka shkuar në banesë dhe së bashku me babain e tij Martin Bardhi, ka marrë një pistotelë dhe ka qëlluar ndaj rivalit Sajmir Reçi.

Ky i fundit ishte në makinë dhe kur është qëlluar me armë ndaj tij, ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me bordurat e rrugës.

Njoftimi i Policisë së Lezhës:

Qëlluan me armë zjarri, pas një konflikti të çastit, drejt automjetit të një shtetasi, identifikohen dhe shpallen në kërkim autorët e dyshuar (babë e bir).

Në Rrëshen, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, dyshohet se shtetasit M. B. dhe E. B. (babë e bir), banues në Mirditë, kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit të shtetasit S. R., banues në Mirditë, i cili gjatë largimit ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti është përplasur me bordurën e rrugës.

Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje. Në mbështetje të tyre kanë shkuar edhe Forcat Operacionale të DVP Lezhë.

Nga veprimet e para hetimore rezulton se fillimisht janë konfliktuar dy të rinjtë me njëri-tjetrin dhe më pas shtetasi E. B. ka shkuar në banesë dhe së bashku me babanë e tij, shtetasin M. B., kanë marrë një armë zjarri pistoletë dhe kanë qëlluar në drejtim të automjetit  me të cilin lëvizte shtetasi S. R. Nga të shtënat nuk ka persona të lënduar.

Janë ngritur pika kontrolli, si dhe vijon kontrolli i zonës, me qëllim lokalizimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon veprimet hetimore në vendin e ngjarjes, me qëllim zbardhjen e plotë dhe dokumentimin ligjor të ngjarjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco