EMRI/ Makina përplas për vdekjen shqiptarin, baba i 2 fëmijëve

EMRI/ Makina përplas për vdekjen shqiptarin, baba i 2 fëmijëve

20:52, 07/12/2022
A+ Aa A-

Një shqiptar humbi tragjikisht jetën mbrëmjen e së martës në Chieti të Italisë, pasi u përplas nga një automjet.

Viktima është 49-vjeçari Roland Muça, baba i dy fëmijëve dhe jetonte në Francavilla. Sipas mediave italiane, ai sapo kishte mbledhur hurma nga një pemë dhe u përplas teksa kalonte rrugën nga një makinë që drejtohej nga një 65-vjeçar.

Ky i fundit ndaloi dhe njoftoi shërbimet e emergjencës. 45-vjeçari u dërgua me urgjencë në spital, por fatkeqësisht nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra dhe ndërroi jetë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco