Fushë Krujë: Në mes të vreshtave që digjeshin, zjarrfikësit e gjejnë pa ndjenja 30-vjeçarin

Fushë Krujë: Në mes të vreshtave që digjeshin, zjarrfikësit e gjejnë pa ndjenja 30-vjeçarin

15:06, 24/09/2022
A+ Aa A-

Fushë Krujë - Një zjarr i rënë në një vresht rrushi në fshatin Budull ka rrezikuar të kthehet në tragjedi. Zjarri i vënë në disa shkurre e ferra ka dalë nga kontrolli duke djegur disa mijëra metra katror vresht e ullishte në pronësi të familjes Emiri.

Familja ka ndërhyrë me mjete rrethanore për të shuar zjarrin, por një prej tyre, 30-vjeçari Hajri Emiri është asfiksuar nga tymi dhe ka rënë pa ndjenja.

Kanë qenë zjarrfikësit që kanë ndërhyrë në kohë rekord për shuarjen e flakëve, që e kanë gjetur 30-vjeçarin pa ndjenja, për t’i dhënë ndihmën e shpejtë.

30-vjeçari është marrë nga autoambulanca e qëndres shëndetësore të Fushë Krujë dhe është dërguar në spital ku fatmirësisht mësohet se është jashtë rrezikut për jetën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco