23 kriminelë të rrezikshëm kthehen në Shqipëri nga Britania e Madhe

23 kriminelë të rrezikshëm kthehen në Shqipëri nga Britania e Madhe

12:33, 24/06/2022
A+ Aa A-

27 kriminelë shqiptar të rrezikshëm janë kthyer me avionë nga Britania e Madhe, të enjten.

Një pjesë e tyre ishin tregtar droge, një rrëmbyes dhe një pedofil, gjithashtu disa prej tyre ishin dhe anëtarë të bandave të krimit të organizuar.

Ata po vuanin dënimet prej me shumë se 72 vjet burg

Duke komentuar dëbimet, sekretarja e brendshme britanike Prit Patel tha:

''Këta individë janë përgjegjës për disa nga krimet më të tmerrshme, duke përfshirë përdhunimin, krimin e dhunshëm dhe shpërndarje të lëndëve narkotike. Ata kanë shkelur ligje dhe kanë i lënë viktimat e tyre të jetojnë me plagët e krimeve që kanë kryer. Kjo qeveri do të përdorë çdo mjet në dispozicion për të larguar çdo shtetas të huaj që kanë kryer krime kundër qytetarëve tanë.’

Muajin e kaluar 190 kriminelë që ishin shtetas të huaj janë largur nga Britania e Madhe si me fluturim charter edhe me fluturime të planifikuara.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco