U kap duke transportuar emigrantë të paligjshëm, prangoset 51-vjeçari

U kap duke transportuar emigrantë të paligjshëm, prangoset 51-vjeçari

08:47, 14/01/2022
A+ Aa A-

Policia në Tiranë ka vënë në pranga një person dhe ka proceduar penalisht një tjetër për dhënie ndihmë të shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit. Njoftohet se i arrestuari është I. M., 51 vjeç, banues në Babrru, ndërsa penalisht është proceduar I. N., 35 vjeçe.

51-vjeçari u kap nga policia në mesnatë në zonën e Paskuqanit, duke transportuar 2 emigrantë, të cilëve iu ishte premtuar kalimi drejt vendeve të BE-së, kundrejt pagesës.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”, kryer në bashkëpunim dhe “Kalimi i paligjshëm i kufirit shtetëror”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco