EMRI/ Shqiptari masakron rumunin, e goditi 62 herë me thikë pasi festuan me kokainë

EMRI/ Shqiptari masakron rumunin, e goditi 62 herë me thikë pasi festuan me kokainë

17:53, 27/10/2021
A+ Aa A-

Një baba i tre fëmijëve është masakruar me thikë nga një shqiptar në Birmingham të Anglisë. Viktima, Marian Savu 43-vjeç nga Rumania raportohet se u ndoq nga shqiptari dhe më pas u godit me thikë 62 herë në mes të rrugës.

Marian Savu, thuhet se u vra me thikĂ« nga Erlin Hasa, 35 vjeç, njĂ« shtetas shqiptar, pas njĂ« feste qĂ« u zhvillua nĂ« njĂ« shtĂ«pi tĂ« Perry Barr nĂ« Birmingham, Angli. NdĂ«rsa Savu vrapoi jashtĂ« vendit pĂ«r t’ju shmangur sulmuesit, Hasa e ndoqi atĂ« duke mbajtur njĂ« thikĂ« tĂ« madhe dhe filloi ta godiste vazhdimisht viktimĂ«n, raportoi Birmingham Mail.

Ditën e incidentit, Hasa dhe Savu po festonin me disa burra të tjerë në një apartament në katin e parë në Perry Barr.

Disa orë më vonë, rreth orës 2 të mëngjesit, dyshja raportohet se kanë pirë kokainë me një burrë tjetër. Pak më vonë, ndërsa viktima ishte ulur dhe lexonte mesazhet e gruas së tij në telefonin e tij, Hasa ka nxjerrë një thikë, i ka vendosur krahun Savu-së në qafë dhe dyshohet se e ka zhytur tehun e thikës në trupin e viktimës nga një distancë e afërt. 

Savu u befasua plotësisht nga sulmi dhe nuk ishte në gjendje të mbrohej. Hasa më pas vazhdoi duke i futur vazhdimisht thikën në qafë dhe në trup viktimës. 

Image

Viktima Marian Savu

Burrat e tjerë që po festonin në banesë u larguan nga vendi i ngjarjes pasi panë se po ndodhte sulmi brutal.

Savu i shmangu në një farë mënyre sulmet pasuese, doli me vrap nga apartamenti Perry Villa Drive dhe vrapoi drejt një kryqëzimi. Megjithatë, i akuzuari arriti ta ndiqte dhe vazhdoi ta godiste me thikë edhe pasi Savu ishte rrëzuar në tokë. Hasa thuhet se e sulmoi atë edhe teksa po jepte frymën e fundit. Viktima thuhet se vdiq pasi u mbyt nga gjaku i tij pasi thika i kishte prerë venat në qafë.

Pasi vrau Savu-n, Hasa u kthye në banesë për të larë gjakun nga rrobat e tij. Ndërkohë, dëshmitarët thirrën shërbimet e urgjencës pasi panë para syve të tyre duke u vrarë një burrë.

Oficerët e policisë ndoqën gjurmët e gjakut në Perry Villa Drive, ku Hasa i çorientuar, i zhytur në gjak, thuhet se iu hapi derën. Hasa është dërguar në mbajtje dhe akuzohet për vrasje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco