VIDEO/ Përplasja e autobusit tek kryqëzimi i Shëngjinit, plagoset një fëmijë, shoqërohen shoferët

VIDEO/ Përplasja e autobusit tek kryqëzimi i Shëngjinit, plagoset një fëmijë, shoqërohen shoferët

10:56, 15/09/2021
A+ Aa A-

Një autobus pasagjerësh është përplasur nga një trajler tek kryqëzimi i Shëngjinit në superstradën Lezhë-Milot. 

Ndërkohë mesohet se si pasojë e perplasjes kanë marrë lendime një fëmijë. 

Ja njoftimi i policisë:

Lezhë/Informacion paraprak

Rreth orës 10: 20 , në vendin e quajtur "Kryqëzimi i Ishull Shëngjin " janë përplasur mjeti tip kamion me mjetit tip autobus, ka marrë demtime të lehta një i mitur dhe është transportuar në spitalin Rajonal Lezhë, pa probleme.

Drejtuesit e 2 mjeteve po shoqerohen në ambjentet e Komisariatit të Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco