Lajmi i fundit

Çim Peka LIVE/ Anti-Amerikanizmi

Plagosje me thikë në Elbasan, autori kapet në vendngjarje

Plagosje me thikë në Elbasan, autori kapet në vendngjarje

09:46, 27/07/2021
A+ Aa A-

Një konflikt mes dy personave ka përfunduar me plagosjen e një 49 vjeçari mbrëmjen e djeshme në lagjen “Emin Matraxhiu” në Elbasan.

Autori i dyshuar i ngjarjes u arrestua nga policia në vendin ku ndodhi ngjarja.

Sipas bluve, “shtetasi G. V., 34 vjeç, u arrestua në flagrancë për veprën penale “Vrasje me dashje” e mbetur në tentativë”.

Njoftimi i policisë:

Plagosi me mjet prerës një shtetas, gjatë një konflikti për motive të dobëta, kapet dhe arrestohet autori i dyshuar i ngjarjes.

Më datë 26.07.2021, Policia ka marrë njoftim se në lagjen “Emin Matraxhiu”, gjatë një konflikti për motive të dobëta, shtetasi G. V., 34 vjeç, kishte plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasin A. K., 49 vjeç, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë, falë vlerësimit në kohë të informacionit, shkuan menjëherë në vendin e ngjarjes, ku bënë të mundur kapjen dhe shoqërimin në Komisariat të autorit të dyshuar të ngjarjes.

Në përfundim të veprimeve, shtetasi G. V., 34 vjeç, u arrestua në flagrancë për veprën penale “Vrasje me dashje” e mbetur në tentativë.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco