EMRI-FOTO/ Ndërron jetë nga Covid shkrimtari i njohur shkodran

EMRI-FOTO/ Ndërron jetë nga Covid shkrimtari i njohur shkodran

20:42, 17/04/2021
A+ Aa A-

Covid i ka marrë jetën një tjetër personaliteti të fushës së letrave.

Skënder Temali, publicist i njohur shkodran, ka ndërruar jetë si pasojë e Covid në moshën 75 vjeçare.

Prej një muaji ai ishte infektuar nga Covid19 dhe fatkeqësisht sot ka humbur jetën.

Njoftimin për vdekjen e shkrimtarit e ka bërë të ditur i biri me anë të një postimi në rrjetin social facebook.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco