Theret me thikë në qendër të Barcelonës një shqiptar, ja çfarë thonë mediat spanjolle

Theret me thikë në qendër të Barcelonës një shqiptar, ja çfarë thonë mediat spanjolle

08:31, 28/02/2021
A+ Aa A-

Një shqiptar ka mbetur i plagosur me thikë gjatë një sulmi që qendër të Barcelonës. Ngjarja ndodhi të premten rreth orës 12:30 në rrugën ‘Consolat del Mar’ në kryeqytetin spanjoll.

Mediat spanjolle raportojnë se bëhet fjalë për një ngjarje të dhunshme, ndërsa nuk bëjnë të ditur identitetin e shqiptarit. Ky i fundit u transportua me urgjencë në spital, ndërsa mundi t’i mbijetonte plagëve të marrë, ndërkohë që u transferua në një tjetër qendër të kujdesit shëndetësor.

Deri më tani nuk ka asnjë të arrestuar në lidhje me ngjarjen, ndërsa policia po heton për identifikimin dhe kapjen e autorit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco