Protestuan në ‘Rrugën e Kombit’, procedohen penalisht 8 banorë të Mirditës

Protestuan në ‘Rrugën e Kombit’, procedohen penalisht 8 banorë të Mirditës

12:26, 17/01/2021
A+ Aa A-

Disa banorë protestuan dje në Rrugën e Kombit për dëmtimin e rrugës së tre fshatrave në Mirditë, ndërkohë që policia ka proceduar penalisht 8 prej tyre.

Sipas njoftimit, shtetasit kanë bllokuar për disa minuta qarkullimin e mjeteve në aksin rrugor Milot-Morinë, në fshatin Munaz.

Shtetasit E.K., K.N., N.D.,  P.P., V.N., Gj.N., L.L., D.N.,banues në fshatin  Rreja e Velës ,Mirditë  do të procedohen penalisht në gjendje të lirë.

Banorët pretendojnë se rruga e tyre është bërë thuajse e pakalueshme dhe po ju dëmton automjetet dhe asnjë masë nuk është marrë për ta kthyer në gjëndjen e mëparshme. Banorët u përplasen dhe me policinë të cilët kundërshtuan bllokimin e Rruges se kombit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne 17/01/2021 21:09

Ajo do quajtur rruga e vdekjes,se cdo jave pothuajse sjell viktima se te plagosur mos te themi perdite.Kjo rruge u ndertua me taksat qe ju vune popullit tone.Pastaj e privatizuan dhe e bene me pagese.Mos te flasim pastaj per konstruktin dhe kualitetin hale te rruges.O popull dele qe nuk kerkon te drejtat e tua por kerkon karrigen e Deputetit.Po mire o popull qe paguan taksen e rruges akoma ne cmimin e naftes paguan traun qe kane vene kaq budalla je qe le keta drogaxhinj kriminel dhe pamoral te te rrjepin.Keta i kerkojne te drejtat e tyre dhe ju arrestojne kur ju ze rrugen,po ti mor pse nuk bashkohesh gjitheandej dhe te besh rrevolucion me RR jo me R.Pse mor popull pse????Pse mor popull le keta halera te tallen me ju dhe Shqiperine.Mallkuar qofshin keta politikan dhe biznesleshmen,Mallkuar qofshin dhe nenat e tyre qe linden dhe rriten njerez te .

Vendi yne 17/01/2021 21:07

Ajo do quajtur rruga e vdekjes,se cdo jave pothuajse sjell viktima se te plagosur mos te themi perdite.Kjo rruge u ndertua me taksat qe ju vune popullit tone.Pastaj e privatizuan dhe e bene me pagese.Mos te flasim pastaj per konstruktin dhe kualitetin hale te rruges.O popull dele qe nuk kerkon te drejtat e tua por kerkon karrigen e Deputetit.Po mire o popull qe paguan taksen e rruges akoma ne cmimin e naftes paguan traun qe kane vene kaq budalla je qe le keta drogaxhinj kriminel dhe pamoral te te rrjepin.Keta i kerkojne te drejtat e tyre dhe ju arrestojne kur ju ze rrugen,po ti mor pse nuk bashkohesh gjitheandej dhe te besh rrevolucion me RR jo me R.Pse mor popull pse????Pse mor popull le keta halera te tallen me ju dhe Shqiperine.Mallkuar qofshin keta politikan dhe biznesleshmen,Mallkuar qofshin dhe nenat e tyre qe linden dhe rriten njerez te .

Shto koment

Denonco