Tjetër rekord i zi/ MSH: 302 të infektuar, 4 viktima në 24 orët e fundit

Tjetër rekord i zi/ MSH: 302 të infektuar, 4 viktima në 24 orët e fundit

15:56, 24/10/2020
A+ Aa A-

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e 24 orëve të fundit përsa I përket shifrave të personave të infektuar me Covid dhe atyre që kanë ndërruar jetë.

Sipas MSH në 24 orët e fundit kanë humbur jetën nga Covid 4 persona, ndërsa kanë rezultuar pozitiv 302 persona.

Të shtruar në spitalet Covid po sipas MSH janë 262 persona, ndërsa jënë shëruar 82 pacientë.

Përditësimi i situatës së #COVID19 për 24 orët e fundit në Shqipëri:

302 të prekur

82 të shëruar

4 humbje jete

264 të shtruar në spitalet COVID

Mos harroni

#Maskë???? #Distancë↔? #Higjienë????

#MbroShëndetin

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco