Mbyllet kopshti në Elbasan, i infektuar me Covid edhe drejtori i Bashkisë

Mbyllet kopshti në Elbasan, i infektuar me Covid edhe drejtori i Bashkisë

09:49, 22/10/2020
A+ Aa A-

Kopshti numër 8 në Elbasan është mbyllur pasi 8 persona, edukatore dhe sanitare kanë rezultuar me Covid. Dy edukatore rezultuan të prekura disa ditë më parë dhe tamponët e stafit nxorën pozitiv edhe 6 të tjera.

Bashkia e Elbasanit mori masa për mbylljen e kopshtit dhe dezinfektimin e ambienteve pasditen e djeshme.

Po ashtu 6 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në këtë qytet, ku mes personave të infektuar është dhe drejtori i Kulturës në Bashkinë e Elbasanit, dhe një mësuese në një shkollë private.

Me rastin e sotëm shkon në 21 numri i mësuesve aktiv vetëm në Elbasan. Lajm i mirë është fakti se 8 nxënësit e tamponuar të një gjimnazi në Elbasan kanë dalë të gjithë negativ. Pritet që klasa e mbyllur të rihapet ditën e hënë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco