Mori tokë me qira dhe e mbolli kanabis, arrestohet 20 vjeçari në Fier

Mori tokë me qira dhe e mbolli kanabis, arrestohet 20 vjeçari në Fier

13:09, 28/09/2020
A+ Aa A-

4.4 kg kanabis janë sekuestruar dhe 1 shtetas është vënë nën pranga në qytetin e Fierit, si dhe janë proceduar penalisht dy persona të tjerë.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier kanë arrestuar në flagrancë shtetasin D. M., 20 vjeç, banues në Cakran, Fier, pasi në tokat e mara me qira nga ky shtetas, në fshatin Kreshpan, shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier kanë konstatuar të mbjella disa bimë narkotike cannabis sativa, si dhe kanë sekuestruar 4.4 kg lëndë narkotike cannabis sativa.

Gjithashtu u proceduan penalisht shtetasit Z. M., 47 vjeç dhe H. M., 63 vjeç, për veprën penale “Moskallëzim krimi”, pasi nuk kanë kallëzuar për rastin e kultivimit të bimëve narkotike në afërsi me tokat e tyre.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco