EMRI/ I vihet zjarri makinës luksoze në Elbasan, pronari në listën e OFL për pasuritë Elis Bahushi

EMRI/ I vihet zjarri makinës luksoze në Elbasan, pronari në listën e OFL për pasuritë

07:40, 28/09/2020
A+ Aa A-

I është vënë zjarri gjatë natës, makinës luksoze të një dënuari në Elbasan,  subjekt i OFL-së, Elis Bahushit.

Makina, një “Porsche me targë AA 007” është djegur në lagjen “28 Nëntori”, pavarësisht se zjarrfikësit u përpoqën ta shuanin atë.

Bahushit iu kërkua para disa javësh, deklarimi i pasurive nga OFL-ja, pasi ai ka qenë i dënuar për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale”.

Policia ka nisur hetimet sepse dyshimet janë se zjarrvënia ka qënë e qëllimshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco