FOTO/ Shqiptari dhe holandezi kapen me 104 kg kokainë, ja ku e kishin fshehur

FOTO/ Shqiptari dhe holandezi kapen me 104 kg kokainë, ja ku e kishin fshehur

21:26, 11/08/2020

Një sasi prej 104 kilogramë kokainë është sekuestruar nga policia holandeze në Abcoude, ndërsa në pranga përfunduan dy të rinj përkatësisht një 31 vjeçar dhe një 24 vjeçar, ky i fundit me origjinë shqiptare.

Lënda narkotike u zbulua në një zonë të fshehur në pjesën fundore të furgonit të tyre. Të dyshuarit u arrestuan zyrtarisht këtë të martë nga magjistrati provues për katërmbëdhjetë ditë, ndërsa lënda narkotike u zbulua të premten.

Mediat holandeze bëjnë me dije se furgoni u ndalua për kontroll rreth orës 11:30 në autostradën A2 afër Breukelen në drejtim të Amsterdamit.

Gjatë këtij kontrolli, oficerët vunë re se një telefon i ashtuquajtur kripto ishte në pjesë qendrore. Ky lloj telefoni përdoret zakonisht për aktivitete kriminale.

Gjatë një hetimi në zonën e ngarkesave, oficerët dyshuan fuqimisht se mjeti kishte një hapësirë ??të fshehur. Ata e zbuluan atë hapësirë, por nuk mund ta hapnin plotësisht.

Për shkak se hapësira të tilla përdoren për të fshehur para, drogë ose armë dhe janë të mbyllura mirë, burrat u arrestuan dhe furgoni dhe telefonat u konfiskuan.

Shqiptari më vonë rezultoi të kishte edhe dy telefona të tjerë të tillë.

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco