FOTOT/ Ekzekutuan taksistin, një nga dy vëllezërit i dënuar më parë! Prova e fortë e policisë...

FOTOT/ Ekzekutuan taksistin, një nga dy vëllezërit i dënuar më parë! Prova e fortë e policisë...

09:27, 06/08/2020

Sajmir Shera njëri prej dy vëllezërve të arrestuar ditën e sotme si autor i vrasjes së taksistit 71-vjeçar Abdulla Budlla rezulton të ketë qenë i dënuar më parë.

Abcneës shkruan se prova më e fortë që implikon atë dhe vëllanë e tij Arsil Shera në këtë krim, është pikërisht automjeti i tyre ku ka rënë edhe gëzhojat e 7 plumbave me të cilin ekzekutuan viktimën.

Ata kanë mohuar të kenë lidhje me ngjarjen, ndërsa pritet të merren sërish në pyetje gjatë ditës së sotme.

Policia dyshon se konflikti mes tyre ka nisur për motive të dobëta, por nuk përjashtohet edhe pista të tjera.

Njëri nga dy vëllezërit dyshohet të ketë shkrepur armën, ndërsa tjetri ka qenë në rolin e shoferit.

Gjatë operacionit, policia gjeti dhe sekuestroi edhe mjetin që kanë përdorur dy vëllezërit për të kryer krimin.

ImageImage

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco