Plagosja me armë në Mat, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori

Plagosja me armë në Mat, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori

09:22, 05/07/2020
A+ Aa A-

Policia e Matit ka shpallur në kërkim një 32 vjeçar i cili akuzohet se ka është plagosur me armë zjarri shtetasi E.M., 30 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë dhe fatmirësisht, 30 vjeçari i cili po merr ndihmë mjekësore  në spitalin e Traumës ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ja njoftimi i plotë i policisë:

Mat

Plagosi me armë zjarri një shtetas, identifikohet dhe shpallet në kërkim nga Policia autori i dyshuar i ngjarjes.

Me datë 04.07.2020, rreth orës 23.05, Policia e Komisariatit Mat, ka marrë informacion se në aksin rrugor Burrel -Tiranë,  pranë një lokali,  është plagosur me armë zjarri shtetasi E.M., 30 vjeç i cili po merr ndihmë mjekësore  në spitalin e Traumës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Falë veprimeve të shpejta hetimore të kryera nga Policia është bërë e mundur identifikimi dhe shpallja në kërkim e shtetasit T.(H), Xh., 32 vjeç, banues në Tiranë, si autori kryesor i dyshuar i ngjarjes.

Shërbimet e policisë po në vijim të zbardhjes së ngjarjes kanë shoqëruar në Komisariat disa persona të tjerë që dyshohet se kanë dijeni për ngjarjen.

Grupi hetimor po punon  për zbardhjen e rrethanave dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Shërbimet e Policisë po krehin zonën për të bërë të mundur kapjen e  autorit të ngjarjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco