Shembet dheu në galeri, humbin jetën dy minatorë në Trepçë Foto ilustruese

Shembet dheu në galeri, humbin jetën dy minatorë në Trepçë

12:13, 02/06/2020

Dy persona kanë vdekur si pasojë e shembjes së dheut në Minierën e Artanës. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Express, u.d. i kryeshefit Ekzekutiv të Trepçës, Hysen Vrajolli.

I njëjti ka thënë se deri më tani ka informacione se janë konfirmuar dy persona ndërsa thotë se nuk ka persona tjerë që kanë mbetur të ngujuar.

Vrajolli thotë se bëhet fjalë për një inxhinier dhe një xehetar.

“Është shëmbe dheu, të konfirmuar janë dy të vdekur tjerë nuk ka të ngujuar, sipas informacioneve që kemi jemi duke shkuar në vend të ngjarjes, tjerë të ngujuar nuk ka. Një inxhinier dhe një xehetar.”, ka thënë ai

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco