Ndodh në Korçë/ Vajza denoncon se i grabitën lekët, por ...

Ndodh në Korçë/ Vajza denoncon se i grabitën lekët, por ...

15:57, 21/05/2020

‘Më grabitur 3 milionë lekë’.

Një vajzë e re ka telefonuar në polici se person te paidentifkuar e kishin grabitur.

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në Korçë.

Një 32 vjeçare ka telefonuar në komisariat për të denoncuar një grabitje ndaj saj.

Fillimisht pretendoi se i kishin grabitur një shumë lekësh, rreth 3 milion të vjetra.

Por e vërteta ka qenë krejt ndryshe.

Forcat e policisë kanë bërë verifikimet dhe ka rezultuar kallëzim i rremë i 32 vjecares.

Ditën e sotme ajo u arrestua nga uniformat blu dhe pritet të dalë para gjykatës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco