Spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, kur e pyesin për çmimin mbesin pa fjalë

Spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, kur e pyesin për çmimin mbesin pa fjalë

08:48, 29/03/2020

Një shqiptare në Greqi ka bërë një veprim tepër human në vendin ku ajo jeton, Grevena.

Elona Agolli një emigrante nga Korça prej 21 vitesh jeton në këtë qytet dhe spitali i ka kërkuar që t’i qepë 600 maska në rrobaqepësinë që ajo zotëron.

Ajo i është futur punës menjëherë duke e dorëzuar porosinë dhe kur është pyetur për çmimin zonja është shprehu se i ka bërë falas.

Ky veprim i ka lënë pafjalë drejtuesit e spitalit dhe jo vetëm, ku një nga mediat greke Vatolakkiotis e ka publikuar lajmin dhe ka shkruar ‘’ BRAVO është më e pakta që mund t’i them kësaj zonje … Për sa i përket përfitimit të shëndetit …, gjestet si ajo e Elonës na tregojnë anën tjetër të medaljes.”

ImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Pufi01/04/2020 10:33

Bravo

Shto koment

Denonco