I gjatë, me mjekër/ Detaje mbi autorin e vrasjes, dialekti i viktimës: E thirrën jashtë lokalit

I gjatë, me mjekër/ Detaje mbi autorin e vrasjes, dialekti i viktimës: E thirrën jashtë lokalit

21:31, 20/01/2020

Dëshmitarë në vendngjarje kanë zbardhur të tjera detaje lidhur mbi identifikitin e mundshëm të autorit të vrasjes së ndodhur në mbrëmje në zonën e Astirit në Tiranë.

Sipas dëshmitarëve, autori është një person I gjatë dhe me mjekër.

Mësohet se ai e ka thirrur viktimën që ndodhej në brendësi të lokalit në shoqërinë e një vajzë dhe pas një komunikimi të shkurtër e ka qëlluar me tri plumba.

Po sipas dëshmitarëve, viktima V. T, 28 vjeç, fliste në dialekt verior.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

lomi21/01/2020 00:02

eshte edvin llapa

Shto koment

Denonco