Arrestimet për dëmtimet nga tërmeti, Prokuroria kërkon burg për disa prej ish-zyrtarëve

Arrestimet për dëmtimet nga tërmeti, Prokuroria kërkon burg për disa prej ish-zyrtarëve

14:37, 17/01/2020
A+ Aa A-

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar ‘arrest me burg’ për disa prej ish-zyrtarëve që u arrestuan pas operacionit të ndërmarrë në kryeqytet në lidhje me dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Organi i akuzës ka kërkuar masën e sigurisë ‘arrest në burg’ për Fatbardh Plakun, ish-kryetarin e komunës së Farkës dhe Besnik Fuçin, ish-kryetarin e komunës Kashar.

Ndërkohë, për Faik Fejzon, prokuroria ka kërkuar masën ‘arrest në shtëpi’, ndërsa ‘arrest në burg’ për Vjollca Hoxhollin. Në kuadër të këtij megaoperacioni u lëshuan 40 urdhër-arreste, ku mes te arrestuarve ka zyrtare, ish-zyrtare dhe ndertues.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco