Merret vendimi/ Ja 7 pallatet që do të shemben në Laç

Merret vendimi/ Ja 7 pallatet që do të shemben në Laç

20:56, 11/12/2019

Këshilli Bashkiak i Kurbinit ka miratuar shembjen e 7 pallateve që u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit.

Pas verifikimeve nga specialistët, pallatet janë shpallur si të pabanueshëm dhe të pariparueshëm.

Bazuar në akt-konstatimet e hartuara dhe miratuara nga Instituti i Ndërtimit është vendosur shembja për pallatet nr. 125, 126, 127, 129, 130, 131 dhe 133 ne Lagjen nr. 4 në Laç.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco