Fituan 180 mijë euro nga trafiku i drogës, arrestohen 5 shqiptarë

Fituan 180 mijë euro nga trafiku i drogës, arrestohen 5 shqiptarë

18:07, 12/07/2019

5 shqiptarë dhe një grek janë arrestuar në dy operacione të ndryshme të Policisë greke.

Operacionet u shtrinë në Kipseli dhe në Patisia të Athinës.

Shqiptarët e arrestuar janë të msihës 27-44 vjeç ndërsa shtetasi grek i moshës 37 vjeç.

Policia grek nuk bën të ditur ende identitetin e tyre.

Në këtë operacion janë sekuestruar 84 kg dhe 411 gram marijuanë, 6245 euro, 400 lek shqiptare, 1 automjet, 1 motorr, 1 peshore si dhe 6 celularë.

Ky grup ka arritur të fitojë nga trafikimi i drogës rreth 180.000 euro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco