Të shtënat me armë në Lezhë, vritet me armë zjarri kryeplaku. Emri

Të shtënat me armë në Lezhë, vritet me armë zjarri kryeplaku. Emri

08:10, 19/06/2019

Të shtena me arme ne lezhe,ka një viktima.

Policia ka nisur hetimet.

Kryeplaku i fshatit Merqi në Lezhë është vrarë me armë zjarri.

gjarja ne zonen e Merqise në Lezhe.

Bëhet ditur se si pasojë e të shtënave ka humbur jetën person me emrin Gjin Marku.

Sipas policisë Marku është vrarë pas një konflikti me shtetasin T.Gj, mik në familjen e viktimës.

"Në fshatin Merqi, Lezhë dyshohet pas nje konflikti për  motive të dobëta është vrarë me armë zjarri shtetasi Gj. M. Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje ku ka bërë identifikimin e autorit të dyshuar i cili është shtetasi T. Gj.,mik në familjen e viktimës  nga Fshati Kashnjet Lezhë", sqaron policia.

Blutë janë vënë në ndjekje të autorit dhe po vijon puna për kapjen e tij

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco