Plumba makinës në Bulqizë/ Plagoset 41-vjeçari, në kërkim dy vëllezërit

Plumba makinës në Bulqizë/ Plagoset 41-vjeçari, në kërkim dy vëllezërit

17:45, 16/06/2019

Policia e Bulqizës ka shpallur në kërkim dy vëllezër, të cilët në bashkëpunim mes njëri tjetrit dyshohet të kenë qëlluar me armë në drejtim të një makine që drejtohej nga një 41-vjeçar.

Ky i fundit si pasojë e të shtënave ka mbetur i plagosur në dorë.

Dy vëllezërit janë identifikuar dhe po punohet për kapjen e tyre. Sipas të dhënave të para, raportohet se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta. Policia dhe grupi hetimor po punojnë për zbardhjen e plotë  shkaqeve.

Njoftimi i policisë:

“Policia e Bulqizës ka  shpallur në kërkim policor  dy vëllezër  pasi  dyshohet se kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit  B.D. në qytetin e Bulqizës.Rreth orës 12.00, në vendin e quajtur “Unaza e Re,”  Bulqizë, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjetit të shtetasit B.D, 41 vjeç, i cili është dëmtuar lehtë në dorë dhe pasi ka  marrë ndihmë mjekësore ka dalë nga spitali.

Policia ka shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe falë veprimeve të shpejta hetimore të kryera nga ekspert të D.V.P Dibër në bashkëpunim me Policinë e Bulqizës, është bërë identifikimi dhe shpallja  në kërkim e shtetasve :  A.T, 26 vjeç, dhe M.T, 32 vjeç, (vëllezër) si autorët e dyshuar të kësaj ngjarje.

Ngjarja dyshohet se ka ndodhur  për motive të dobëta. Nga ana e policisë janë ngritur pika kontrolli dhe po krihet zona për kapjen e tyre.

Materialet hetimore do ti referohen Prokurorisë Dibër për veprat penale “Vrasje me dashje e mbetur në tentativë”, “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake”, njofton policia.

Më herët ishte ish deputeti i PD, Xhemal Gjunkshi, i cili e bëri publike ngjarjen. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco