Zbulohet kush është mjekja që u godit sot në spitalin e Lezhës

Zbulohet kush është mjekja që u godit sot në spitalin e Lezhës

12:13, 13/04/2019

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në spitalin e Lezhës, ku një tjetër mjeke u godit në krye të detyrës.

Sipas informacioneve më të fundit, mjekja e sulmuar nga një pacient 65 vjeçar, është Jorida Petrushaj.

Mjekja u godit mëngjesin e sotëm në urgjencën e spitalit.

Ndërsa në pranga është vendosur një 65 vjeçar.

Kjo është goditja e dytë brenda një muaji që u bëhet mjekëve në spitalin e Lezhës. 

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

toni15/04/2019 16:37

ne sherbimet e urgjencave aq me teper ne qsut hasim shpesh mjeke te paafte qe ne vend qe te te ndihmojne ose ta japin sherbimin me shume shume vonese ose te ngaterrojne llojin e semundjes dhe te marin ne qafe. edhe nese te japin mjekim te japin qe te blesh ne farmaci ilace qe i kane udhezuar nga lart qe te pastrojne stoqet e depove dhe mos te japin ate te duhurin.duke te perdorur si klient e jo si pacient. ka edhe mjeke te mire por shume rralle mund ti takosh prandaj edhe pacientet shpesh here e humbin durimin dhe kerkojne vetegjyqesi se nuk kane ku te ankohen

i deleguari13/04/2019 13:28

Nqse jane te neperkembur nga regjimi,mjeket i kane mundesite te emigrojne ose te hapin aktivitet privat per te fituar sa te munden,por nuk ka kurre fare justifikimi qe edhe ATA te neperkembin te semuret,sidomos kur nuk kane mjaftueshem leke per te paguar ne ambulancat e ketij shteti qe rjep mbare e prap qytetaret !!! Deri sa kjo te permiresohet,me vjen keq por dajaku eshte teresisht i justifikuar sepse quhet nje faresoj "proteste" kunder rrjepjes.

Shto koment