Vrasja e Ravik Gurrës në Elbasan, reagon Dhoma e Avokatisë

Vrasja e Ravik Gurrës në Elbasan, reagon Dhoma e Avokatisë

20:48, 22/03/2019

Pas vrasjes së avokatit Ravik Gurra ka reaguar edhe Dhoma Kombëtare e Avokatisë. Ata shprehen të tronditur nga ngjarja e rëndë.

Ja Reagimi:

Dhoma e Avokatise te Shqiperise,  nepermjet mediave u vu ne dijeni te vrasjes me arme zjarri te Avokat Ravik Gurra, antar i Dhomes te Avokatis Tirane, Ajo e tronditur thell nga kjo ngjarrje, me shqetsim dhe indinjate te thelle ju kerkon organeve ligjzbatuese duke i dhene perparesi gjetjes dhe venies para pergjegjesise te autoreve te kesaj vepre e cila vjen e behet cdo dite me prezente ne kerkcenim te jetes dhe shendetit ndaj avokateve, veprime qe kane marre pershkallim ne rritje ndaj profesionit sa te nderua aq edhe fisnik te avokatit. 
Per Dhomen e Avokateve te Shqiperise 

Prof. Dr. Maksim  HAXHIA

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco