Nje ditë më parë u dhunua kolegu i tyre, mjekët e Lezhës ne protestë

Nje ditë më parë u dhunua kolegu i tyre, mjekët e Lezhës ne protestë

09:18, 08/03/2019

Një ditë pas dhunimit të mjekut Zef Doda në ambjentet e spitalit të Lezhës, stafi mjekësor i këtij spitali ka ndërprerë punën dhe ka dalë në protestë në shenjë solidariteti me kolegun e tyre si dhe për të dënuar dhunën ndaj bluzave të bardha.

Mjekët thonë se ndihen të pasigurtë në vendin e punës dhe kërkojnë mbrojtje, pasi janë raste të përsëritura.

Ndërkohë që mjkeu I dhunuar po merr mjekut në spitalin e traumës në Tiranë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco