FOTO/ Ngujohen në Fakultet  edhe studentët e Ekonomikut

FOTO/ Ngujohen në Fakultet edhe studentët e Ekonomikut

19:58, 10/01/2019

Një grup studentësh të Ekonomikut kanë nisur zyrtarisht ngujimin brenda dyerve të godinës së fakultetit gjatë natës. Ata shprehen se nuk janë kundër pedagogëve dhe as rektoratit. por duan plotësimin e kërkesave.

Sipas tyre plotësimi i tyre nuk është bërë i plotë nga kryeministri Rama.

Ata shprehen se do të qëndrojnë deri të dielën brenda fakultetit.

Studentët kërkojnë shtyrjen e sezonit të provimeve për të përsëritur të gjitha orët e humbura si pasojë e protestave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco