Besi ka dy fjalë për ata që po solidarizohen me Amerikë e po e harrojnë Shqipërinë

Besi ka dy fjalë për ata që po solidarizohen me Amerikë e po e harrojnë Shqipërinë

17:52, 03/06/2020
A+ Aa A-

Një rast përdhunimi që tronditi Shqipërinë, ka nxitur debat publik.

Kjo gjë ka bërë që në rrjete sociale të bëhet thirrje për të marshuar kundër dukurisë së tillë më 4 qershor në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë.

Por, shumë prej emrave të njohur të vendit ditët e fundit janë solidarizuar me protestuesit në Amerikë, duke harruar hallet që preokupojnë shqiptarët.

Aktori Bes Kallaku, me anë të një postimi ka reaguar duke thënë se duhet të na shqetëson kjo dukuri dhe jo ajo çfarë po ndodhë në Amerikë.

“Me cfar duhet te merremi ne fakt, por na shqeteson me shum çfare ndodh ne Amerike! O Zot cfar denimi duhet te jepet!”, ka shkruar ai.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco