FOTO/ U martuan në Maldive, si na gënjeu Miriami të gjithëve

FOTO/ U martuan në Maldive, si na gënjeu Miriami të gjithëve

08:23, 27/05/2019

Çifti i njohur i showbizit, Miriam Cani dhe Alban Skënderaj, surprizoi fansat teksa publikuan disa foto nga dasma e tyre përrallore në Maldive e cila ishte zhvilluar që në datën 7 maj. Ata nëpërmjet një postimi u shprehën të lumtur që më në fund kurorëzuan dashurin e tyre 12 vjeçare.

Mirëpo, ndonëse dasma ka tre javë që është zhvilluar e ftuar të mërkurën në emisionin “Soiree”, këngëtarja gënjeu kur u pyet për martesën me Albanin. Ajo u pyet nga gazetari Eraldo Rexho se kur do të martohej me Albanin dhe Miriami u përgjigj thjesht:  “Do vijë dhe ajo së shpejti, mos u shqetëso!”, duke e mbajtur në këtë mënyrë të fshehtë lajmin se ata në fakt ishin martuar prej disa ditësh.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PO! U deshen 12 vite qe te quheshim zyrtarisht Burre e Grua por ne zemer kemi qene dhe jemi ende ata dy te rinj endrrimtare qe pertej ceremonive gjithmone e kane ndjere thelle ne shpirt se jane bere per njeri-tjetrin. U deshen 12 vite te thonim PO perpara Zotit dhe njerezve qe na duan por ne te vertete zemrat kane thene pergjithmone PO nga momenti i puthjes se pare! U deshen 12 vite te vishnim kostumin dhe fustanin e nuserise e te shkembenim unazat kur nderkohe kemi jetuar nen lekuren e njeri-tjetrit cdo gezim e hidherim dhe kemi ndare cdo te mire e te keqe qe jeta na ka ofruar. Fati dhe shpirti donin qe ky moment i shenuar te merrte jete pikerisht aty ku ne vitin 2013 ai propozim i pazakonte na la per pak pa fryme te dyve, por kete here jo ne boten e magjishme nenujore por vetem pak metra me larg, ne siperfaqen e nje ishulli te pa banuar. Nje pike e bardhe ne mes te oqeanit. Zhveshur nga te gjitha dekoret e krijuara nga dora e njeriut dhe veshur nga bukurite perrallore qe ka krijuar dora e Zotit. Duhet te prisnim 12 vite qe kjo dite te merrte kuptimin e plote te saj me prezencen e engjellit tone, Amelise. PO ... deri sa vdekja te na ndaje! 7 Maj, 2019.

A post shared by Miriam Cani (@miriamcani) on

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco