VIDEO/ Çifti shqiptar në Lecco të Italisë organizon festival folklorik, ballkano-latin

22:29, 22/09/2023
A+ Aa A-

Prej disa vitesh një çift shqiptar në Lecco të Italisë, organizon një festival folklorik me pjesëmarrjen e këngëtarëve dhe grupeve, jo vetëm nga Shqipëria, por edhe nga Ballkani dhe Amerika Latine. 

Këngët dhe vallet folklorike kanë mbledhur në sheshin qendror të qytetit qindra shqiptare dhe italianë të interesuar për muzikën dhe kostumet e veçanta popullore.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco