VIDEO/ Monaco-Juventus, e pabesueshme çfarë ka ndodhur para 20 vitesh!

VIDEO/ Monaco-Juventus, e pabesueshme çfarë ka ndodhur para 20 vitesh!

12:48, 21/04/2017

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon.

Monaco dhe Juventus janë takuar më herët në gjysmëfinalen e Champions Leagues ku “Zonja e Vjetër” ka fituar me rezultatin e përgjithshëm 7-3, transmeton SYRI.net.

Ndeshja e parë përfundoi 4-1 në favor të Juventusit ndërsa 'Zonja e Vjetër' edhe në përballjen e dytë fitoi me rezultatin 3-2.

Kjo ndeshje është zhvilluar në sezonin 1997-1998.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment