VIDEO/ Çmendet Turqia me Partizanin, nuk ishte thjeshtë një ndeshje. Supriza mban emrin Ekuban

VIDEO/ Çmendet Turqia me Partizanin, nuk ishte thjeshtë një ndeshje. Supriza mban emrin Ekuban

21:08, 11/01/2017

Është 22 vjeç dhe sinjalet që është nj sulmues i madh i dha në ndeshjet e Champions League e Partizanin. Por sot arriti kulmin ku çmendi dhe tifozët turq.

Ekuban quhet lojtari i Partizanit që çmendi tifozët e Fenerbahçes me lojën dhe golin që shënoi në humbjen 3-1 që pësuan Demat e Kuq në Antalya.

“ Duam EKubanin, merreni Ekubanin, ai është një lojtar i shkëlqyer”- ishin disa nga komentet e tifozëve të Fenerbahçes për sulmuesin afrikan të Partizanit.

Ekuban vlerësohet me çmimin 180 mijë euro aktualisht por më të kushtoj edhe më shumë.


Goal HD - Fenerbahce (Tur)    3-1    Partizani (Alb... by Goals_online

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment