Publikohet FOTO/ Ja kush është shqiptari që u arratis në mënyrë spektakolare nga burgu në Itali. Emri

Publikohet FOTO/ Ja kush është shqiptari që u arratis në mënyrë spektakolare nga burgu në Itali. Emri

17:44, 20/03/2017

Personi që shihni në fotografi është Benik Mirra, shqiptari që u arratis nga burgu i San Michele në Alessandria në Italisë mëngjesin e së premtes, së javës së shkuar.

ImageBenik Mirra

Kërkimet janë ende në vijim për kapjen e 35-vjeçarit shqiptar, raportojnë sot mediat italiane.

Sipas autoriteteve italiane të burgjeve, i dënuari ka vuajtur 10 vite burgim për krime kundër pasurisë dhe duhet të dilte nga burgu në vitin 2024.

Mirra ishte duke bërë disa punë mirëmbajtjeje në ambientet e parkingut të burgut, kur ka kapërcyer telat e rrethimit dhe është larguar.

I favorizuar edhe nga një bllokim i sistemit të mbikëqyrjes me kamera, ai ka ikur duke mos lënë asnjë gjurmë.

Alarmi ka shpërthyer menjëherë dhe kanë nisur kërkimet për shqiptarin e arratisur, por deri më tani, arratia e Besnik Mirrës vazhdon.

/Syri.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment