Strategjia e re e PSG -së për të parandaluar që Mbappe të largohet falas

Strategjia e re e PSG -së për të parandaluar që Mbappe të largohet falas

16:49, 20/10/2021

PSG ende po përpiqet dëshpërimisht që Kylian  Mbapé të rinovojë kontratën e tij, e cila përfundon në qershor 2022, dhe kështu të parandalojë largimin e tij nga klubi pa marrë asgjë si këmbim.

Nga Franca, gazetari Abdellah Boulma, shpjegoi se strategjia e re e PSG do të përqëndrohej në paraqitjen e Mbapes me një rinovim me një kontratë të shkurtër prej një ose dy sezone. Në këtë mënyrë, ata nuk i mbyllin dyert për një dalje nga PSG në një afat të shkurtër dhe do të kërkojnë ta pengojnë atë të shkojë falas në Real Madrid verën e ardhshme.

Ky opsion. Ata thonë se në Francë, familjes Mbappé i pëlqen , por mediat franceze konsiderojnë se largimi i sulmuesit në Real Madrid është më afër sesa vazhdimësia e tij në PSG.

Klubi i kryesuar nga Al-Khelaïfi duket se nuk do ta ketë të lehtë për Mbapé largimin e tij nga Parisi

Drejtuesit e klubit parizian janë të etur për të mbajtur perlën franceze për t'i dhënë vazhdimësi tridentit të fuqishëm Messi-Neymar-Mbappé një ose dy sezone të tjera, para se ylli argjentinas të mund të tërhiqej përfundimisht nga futbolli. Dy truket e tyre do të luajnë të fortë: nga njëra anë ajo ekonomike, ku PSG mund të përballojë luksin për të kapërcyer atë që Real Madridi mund t'u ofrojë dhe, nga ana tjetër, privilegjin që Kylian do të jetë në gjendje të ndajë edhe një sezon tjetër në epërsi me një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco