VIDEO/ Mane arrin 100 gola në Premier League, por Salah 'vjedh' shfaqen me 'magjinë' e tij

15:09, 16/10/2021

Liverpool po fiton 4-0  kundër Watford, teksa goli i parë i “Të Kuqve” ishte një kryevepër e vërtetë.

Ndeshja ndaj Ëatford rezultoi më e lehtë nga seç pritej për Liverpool në Haëthorns. Një sfidë e cila u zbukurua nga dyshja Mohamed Salah - Sadio Mane,  të cilët realizuan një gol spektakolar në pjesën e parë.

Kur luhej minuta e nëntë e ndeshjes, Mohamed Salah me një lëvizje fantastike shmangu kundërshtarin dhe më pas dërgoi një top të gjatë me të jashtmen e këmbës së majtë për Mane.

Senegali shënoi një gol të mrekullueshëm, duke arritur në jubileun e madh prej 100 golash në Premier League.