Njihuni me 'mbretëreshat' shqiptare të Instagramit…

Njihuni me 'mbretëreshat' shqiptare të Instagramit…

15:45, 08/06/2023

Këto janë vajzat shqiptare më me influencë në Instagram.

Lorendana reperja me origjinë shqiptare ka mbi 3 milion ndjekës, Enca vijon të jetë në pozitë shumë të mirë në këtë rrjet social, duke u pasuar nga Luana Vjollca me më shumë se 2 milion ndjekës dhe më pas vjen Kida me plot dy milionë të tillë.  Tepër e ndjekur në Instagram është edhe Dhurata Dora e cila po i afrohet 3 milionshit.

Këto vajza kanë lenë pas kolege si Elvana Gjata, Dafina Zeqiri, Era Istrefi, Tayna etj dhe momentalisht janë vajzat shqiptare më me influencë në këtë rrjet të rëndësishëm social.

P.S

Me qëllim nuk e përfshimë Dua Lipën dhe Rita Orën sepse karriera e tyre nuk ka nisur në trojet tona…

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco