Humbi foshnjen/ Modelja shkruan letrën prekëse: Lotët më rrodhën, nuk dua ta harroj Jack-un

Humbi foshnjen/ Modelja shkruan letrën prekëse: Lotët më rrodhën, nuk dua ta harroj Jack-un

22:12, 27/10/2020

Modelja e njohur Chrissy Teigen, humbi fëmijën e saj më 1 tetor.

Ajo publikoi imazhet e trishta nga spitali, ku i dha edhe lamtumirën e fundit djalit të saj, të cilin e quajtën Jack.

Ndërkohë, ditën e sotme, modelja ka vendosur të ndajë me ndjekësit e saj disa detaje rreth humbjes tragjike të foshnjes në javën e 20 të shtatzënisë, nëpërmjet një letre.

Ajo flet për diagnostikimin "me shkëputje të pjesshme të placentës", duke kujtuar momentin që kishte kaluar kohë në spital për shkak të gjakderdhjes së madhe.

“Nuk dija si të kthehesha në jetën reale, kështu që e shkrova këtë pjesë me shpresë që të dilja nga kjo gjendje, por sapo e postova, lotët rrodhën... Unë nuk dua që ta harrojë kurrë Jack.

Ne kishim provuar çanta të tëra me transfuzione gjaku dhe të gjithë kalonin përmes meje sikur të mos kishim bërë asgjë fare.

Faleminderit të gjithëve që kanë qenë kaq të mirë. Faleminderit mjekëve të pabesueshëm që u përpoqën aq shumë për ta bërë jetën tonë të tretë realitet. Faleminderit miqve dhe familjes sime që u kujdesën për mua duke më ndërruar pelenat për të rriturve, pushimit në shtrat dhe përqafimeve të rastësishme. 

Faleminderit John që je shoku im më i mirë dhe dashuria e jetës time. Shumë njerëz mendojnë për gruan në kohëra si kjo, por unë kurrë nuk do ta harroj se John gjithashtu vuajti gjatë këtyre muajve të fundit, ndërsa bënte gjithçka që mundej për t'u kujdesur për mua. Jam e rrethuar, në një batanije terapie njerëzore dashurie. Unë jam mirënjohëse dhe ndihem kaq tepër me fat që dëshmoj një dashuri të tillë.”

./K.H/Syri.net/ 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I didn’t know how to come back to real life so I wrote this piece for Medium with hopes that I can somehow move on but as soon as I posted it, tears flew out because it felt so....final. I don’t want to ever not remember jack. . . Thank you to everyone who has been so kind. Thank you to the incredible doctors who tried so hard to make our third life a reality. Thank you to my friends and family and our entire household for taking care of me through all the adult diaper changes, bed rest and random hugs. Thank you John for being my best friend and love of my life. A lot of people think of the woman in times like this but I will never forget that john also suffered through these past months, while doing everything he could to take care of me. I am surrounded, in a human therapy blanket of love. I am grateful and healing and feel so incredibly lucky to witness such love.

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco