VIDEO/ Beyonce bën gjestin e veçantë për fansen me kancer

VIDEO/ Beyonce bën gjestin e veçantë për fansen me kancer

22:19, 29/09/2020

Këngëtarja e njohur, Beyonce ka bërë një gjest të veçantë për një pacient me kancer. Autorja e hitit “Crazy in Love” i dërgoi një buqetë me lule Lyric Chanel, e cila po lufton me Anaplastic Ependymoma, një formë e tumorit në tru.

Ky gjest i divës së muzikës vjen disa ditë pasi Lyric publikoi disa video duke kënduar këngën hit të saj “Love On Top”. Në mesazhin e saj për Lyric, Beyonce tha se ishte prekur kur kishte parë se si muzika e saj e kishte frymëzuar vajzën gjatë betejës së saj me kancerin.

"Unë u emocionova shumë kur pashë se këto tekste kanë qenë një frymëzim, jo gati aq sa më frymëzove. Mezi po pres të takohem një ditë dhe jam shumë i lumtur që jeni në shtëpi i sigurt. Ju jeni një e mbijetuar. Zoti të bekoftë, B."

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco