Bayern Munich e nis me këmbën e mbarë, mposht United në supersfidën e 7 golave

Bayern Munich e nis me këmbën e mbarë, mposht United në supersfidën e 7 golave

22:59, 20/09/2023

Bayern Munich ka marrë një fitore të madhe dhe me peshë mbrëmjen e sotme ndaj Manchester United.

Bavarezët mbyllën pjesën e parë me shifrat 2-0, pas golave të Sane dhe Gnabry.

Pjesa e dytë nisi mirë për United, ku Hojlund çon rezultatin në 2-1. Por festa zgjati pak, pasi Harry Kane shënon golin e tretë nga pika e bardhë e penalltisë. Pranë fundit të lojës, Manchester United shënon edhe me Casemiron duke çuar shifrat në 3-2.

Por gjermanët shënuan edhe të katërtin me anë të Tel në fund të sfidës 4-3. Por atëherë kur nuk pritej, në shtesa, United shënon edhe të tretin për anglezët.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco