'Nuk është normal', Messi realizon dy gola të jashtëzakonshëm

08:14, 07/08/2023
Lionel Messi ka vazhduar shkëlqimin në futbollin amerikan, pasi ka realizuar sërish dy gola për Inter Miamin.

Në ndeshjen e zhvilluar në transfertë me Dallas, Messi ka shkëlqyer duke e shpëtuar skuadrën e tij nga humbja.

Pas 90 minutave lojë, rezultati ishte barazim 4-4 dhe dy skuadrat shkuan në penallti, ku Inter Miami fitoi 5-4.

Vetëm pas gjashtë minutash lojë ishte Messi që shënoi golin e parë në këtë takim pas një asistimi nga Jordi Alba për 0-1.

Dallas u rikthye në lojë dhe në fund të ndeshjes krijoi epërsi prej dy golave prej 4-2.

Megjithatë në 10 minutat e fundit të ndeshjes Messi sërish ishte vendimtar, ku fillimisht falë harkimit të tij mbrojtësi Farfan realizoi autogol.

E në minutën e 85-të, shtatë herë fituesi i "Topit të Artë" realizoi një gol spektakolar nga gjuajtja e lirë për ta barazuar rezultatin në 4-4.

Në penallti Inter Miami ishin më të mirë dhe fituan 4-5 duke kaluar në çerekfinale të League Cup.